5 miejsc w Monachium

5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Monachium

Malownicze krajobrazy, zniewalające górzyste tereny podbijają serca zwiedzających Monachium, mnie wystarczył jeden dzień, by pokochać to miasto. Jeśli jesteście ciekawi, które miejsca od ręki skradły moje serce, zapraszam do lektury wpisu. Oto 5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Monachium.

Oto 5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Monachium:

Marienplatz

Marienplatz

Co roku do Monachium przybywają miliony turystów z całego świata i pierwszym miejscem, gdzie najczęściej kierują swoje kroki, jest właśnie  plac Mariacki, który jest centralnym miejscem Monachium. Na placu pierwsza w oczy rzuca się kolumna Maryjna  (złota figura Madonny z XVI w.). Jest także Stary Ratusz, w którym obecnie mieści się muzeum zabawek. Jednak główną atrakcją Placu Mariackiego jest Nowy Ratusz, na którego wieży znajduje się największy w Europie kurant. Można go posłuchać o godzinie 11 i 12, a latem także o 17. Kilka kroków Od Nowego ratusza znajduje się Kościół Św. Piotra, a z jego wieży można podziwiać zachwycającą panoramę Monachium.

Mówi się, że Monachium to miasto bogate, drogie i krzykliwe, jednak bardzo urokliwe. Wszystkie budowle, zabytki, ogródki piwne, mnóstwo sklepów stwarzają miły bawarski klimat. Oczywiście tak wielkie miasto oferuje niezliczoną ilość knajpek, dyskotek, kawiarni i restauracji serwujących specjały bawarskiej kuchni. Jednak punktem obowiązkowym każdego turysty jest odwiedzenie przynajmniej jednego z licznych ogródków piwnych. 

Olympiaturm

Wieża widokowa i telekomunikacyjna wznosząca się na 291 m wysokości. Znajduje się ona na terenie Parku Olimpijskiego w Monachium z Letnich Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku. Koniecznie się tam musicie znaleźć, bo panorama miasta oglądana z tej wysokości, zapiera dech w piersiach.

Garmisch Partenkirchen

Garmisch Partenkirchen

W pobliżu Placu Mariackiego znajduje się stacja metro Munchen Marienplatz. Ze stacji metra bardzo łatwo można trafić w Alpy do Garmisch Partenkirchen.  Lokalne pociągi, które zabiorą nas w to piękne miejsce, kursują prawie co godzinę. Polecam udać się na Zugspitze (2962 m n.p.m), czyli największy szczyt Alp niemieckich. Widoki są po prostu niesamowite. To naprawdę bajecznie miejsce i to właśnie tu odbywa się co roku konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Można tu też zwiedzić znane na całym świecie, bajkowe zamki króla bawarskiego Ludwika II. Spacerując po mieście, możemy zauważyć ciekawe malowidła na domach. Miasto jest naprawdę niesamowite.

Odeonsplatz

To kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Jeden z najważniejszych placów w Monachium. Zdjęcie przedstawia kościół Teatynów, który pełni rolę świątyni dworskiej oraz Halę Wodzów, na której miejscu kiedyś była brama miejska. Warto zainteresować się wspaniałą architekturą wokół Placu.

Allianz Arena

Allianz Arena

Stadion Piłkarski w północnej części Monachium to miejsce obowiązkowe dla każdego fana piłki nożnej, ale nie tylko. Na stadionie mecze rozgrywa Bayern oraz reprezentacja Niemiec. Jest to jeden z największych stadionów w Europie. Jego budowa oraz oświetlenie szczególnie nocą zachwyca z daleka. Obok Stadionu znajduje się Muzeum, w którym można obejrzeć film opowiadający o historii klubu,  wystawy po zwycięstwach w Lidze Mistrzów i odczytać wiele innych ciekawych informacji.

Jeśli mieliście już okazję odwiedzić Monachium, to z przyjemnością dowiem się, co Wam najbardziej spodobało się w tym mieście?

Więcej postów

zagraniczne przewozy jak się pakować

Jak się spakować na wyjazd do pracy za granicą? Lista niezbędnych rzeczy

Wyjazd za granicę jest okazją, by móc oderwać się od rzeczywistości, poznać kulturę innego kraju oraz by móc zarobić większe pieniądze. Jednak żeby wszystko przebiegło bez większych problemów, trzeba się na niego dobrze przygotować. Dzisiaj chcemy Wam podpowiedzieć, jak się spakować na wyjazd do pracy za granicą oraz przedstawić listę niezbędnych rzeczy, które dobrze ze sobą zabrać.

Czytaj więcej >
5 miejsc w Monachium

5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Monachium

Malownicze krajobrazy, zniewalające górzyste tereny podbijają serca zwiedzających Monachium, mnie wystarczył jeden dzień, by pokochać to miasto. Jeśli jesteście ciekawi, które miejsca od ręki skradły moje serce, zapraszam do lektury wpisu. Oto 5 miejsc, które musisz odwiedzić będąc w Monachium.

Czytaj więcej >